Yıldırım Mayruk Jubile

Posted by radmin in Sait Emir Model Akademi

Türkiye modasının öncü isimlerinden Yıldırım Mayruk, başarılı iş adamı Sait Emir sponsorluğunda tarihi Fişekhane’de gerçekleştirilen gece ile meslek hayatına veda etti.

Çok sayıda ünlü sanatçı ve modelin de katıldığı jübile gecesinde Yıldırım Mayruk arşivindeki 1000’den fazla elbise içinden, 1960’tan günümüze kadar gelen kostümlerden 200’ü tanıtıldı. 200 Elbise için 200 manken defilede yer aldı.

Yıldırım Mayruk jübile defilesinde sırasıyla Ahu Yağtuğ, Arzum Onan, Çağla Şikel, Canan Mutluer, Duygu Ulaş, Ebru Güzel, Ebru Ürün, Ece Gürsel, Ece Pirim, Emel Yıldırım, İvana Sert, Özlem Yıldız, Pınar Tezcan, Sema Şimşek, Şenay Akay, Tuğçe Sarıkaya ve Türkan Şoray podyuma çıktı.

15 Milyon TL değerindeki koleksiyonda kullanılan kumaş, malzeme ve aksesuarlar dünyanın en seçkin markaları tarafından Yıldırım Mayruk için üretildi. 1500 saat el işçiliği ile işlenen kostümlerin tasarım gücü tüm zamanların en iyisi olma iddiasını yeniden ortaya koydu.

Gecenin mimarı başarılı iş adamı Sait Emir ise açılış konuşmasında, “Arkadaşlarla kendi aramızda konuşurken bu geceye Apocalypse adını verdik. Apocalypse eski Mısır’da yeniden doğuş demek. Bu bir son değil başlangıç.” dedi.Oyuncu Mert Fırat ve Tuğçe Sarıkaya Dağıstan’ın sunumuyla sınırlı sayıda özel konukların katılımı ile gerçekleşen 60 yıl Türk modasına yön vermiş “Grand Couturier Yıldırım Mayruk” defilenin koreografisi ise Asil Çağıl tarafından yapıldı.